Nowoczesne domy – projekty

Posted by architektmieszkaniowy on 10 września, 2019 in Projekty domów |

Mając działkę budowlaną, uzbrojoną w instalację wodnokanalizacyjną oraz elektryczną, możemy przystąpić do budowy domu według wcześniej sporządzonego projektu.

Nowoczesne projekty domów

Wykonanie projektu nowoczesnego domu najlepiej zlecić architektowi – w tej sytuacji mamy pewność, że zostaną w nim uwzględnione nasze sugestie, marzenia i najlepsze rozwiązania techniczne – lub kupić gotowy w specjalistycznej firmie i dostosować go do własnych potrzeb.

W Polsce zazwyczaj buduje się duże domy, o powierzchni od 100 do 200 i więcej metrów kwadratowych, lecz dużo praktyczniejsze, pozwalające na zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań są domy o mniejszych powierzchniach – do 100 metrów kwadratowych, rozbudowanych o taras lub duży balkon.

Jednym z priorytetów zakładanych w nowoczesnych projektach jest prawidłowe rozmieszczenie okien, a także ich wielkość. Duże okna wpuszczą więcej światła, lecz mogą być przyczyną szybszego uciekania ciepła, dlatego też, szyby w oknach muszą spełniać surowe wymogi pod względem szczelności i współczynnika przenikania ciepła.

Okna najlepiej umieszczać na wschodniej i południowo-zachodniej stronie elewacji – mamy wtedy zapewniony dostęp do słońca rano oraz po południu i wczesnym wieczorem.

 

Na nowoczesną formę powierzchni wpływa również jej ograniczenie ścianami działowymi – otwarta przestrzeń, daje poczucie większej swobody a strefy o innym przeznaczeniu mogą zostać rozdzielone za pomocą różnych rodzajów podłóg lub niewysokich pół-ścianek pomiędzy kuchnią a jadalnią czy salonem.

 

Każdy projekt domu powinien być dopasowany do wielkości działki na której ma stanąć dom, warto więc – jeszcze przed rozpoczęciem budowy – zaprojektować ogród, by po jej ukończeniu dom i ogród stanowiły integralną całość.

Nowoczesne projekty domów dostępne pod adresem: https://www.domywstylu.pl/domy-nowoczesne/

Copyright © 2019-2020 Architekt mieszkaniowy All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.