Jaki dom wybrać na małą działkę?

Posted by architektmieszkaniowy on 13 września, 2019 in Projekty domów |

Budowa domu wiążę się z podjęciem szeregu ważnych decyzji, które będą rzutowały na dalsze życie przez wiele lat. Jedną z takich decyzji jest budowa domu piętrowego, czy z poddaszem użytkowym? Jakie są wady a jakie zalety każdego z tych rozwiązań? 

Mała działka

Domy piętrowe idealnie sprawdzają się na niewielkich działkach, gdy inwestorowi zależy na uzyskaniu większej powierzchni domu. Dzięki pociągnięciu zabudowy do góry można na małej działce uzyskać dom, który górną kondygnację będzie miał taką, jak dolną. 

Dom z poddaszem użytkowym górną kondygnację ma zawsze mniejszą. Skosy, utworzone przez spadzisty dach znacznie zmniejszają przestrzeń, która można w pełni wykorzystać. Oczywiście można zrobić dużą ilość półek w niewysokich miejscach poddasza, ale jest to sytuacja wymuszona, która nie pozostawia dowolności aranżacji przestrzeni. Domy piętrowe można wykorzystać w dowolny sposób, gdyż wszędzie wysokość jest identyczna. 

 

Decyzja, który dom jest korzystniejszym rozwiązaniem zależy od indywidualnych potrzeb inwestora. Domy piętrowe pozwalają na uzyskanie większej powierzchni. Domy z poddaszem użytkowym są stworzone dla tych, którzy uwielbiają pochyłości i marzą o zaaranżowaniu niewielkich, przytulnych pokoików.

Projekty domów piętrowych można znaleźć w ofercie sprzedażowej pod adresem: https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-pietrowych/

Copyright © 2019-2020 Architekt mieszkaniowy All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.